Kalendorinei žiemai besiritant į pabaigą ir pirmiems pavasario šaukliams – pilkosioms žąsims,  gulbėms giesmininkėms bei dirviniams vieversiams – pasirodžius, muziejaus ornitologai pamaryje vykdė plėšriųjų paukščių monitoringo darbus. Didžiausias dėmesys buvo skiriamas jūriniams ereliams, nes šie plėšrūnai jau pradeda savo veisimosi sezoną. Šiuo metu poros nariai dažnai laikosi kartu, tupi vienas šalia kito, kleketuoja, poruojasi, taiso senus ar krauna naujus lizdus.

Prieš veisimosi sezoną jūriniai ereliai dažnai laikosi poromis (V. Knyvos nuotrauka).

Pagal šviežius erelių veiklos požymius matosi, kurie lizdai šiais metais bus užimti. Kiaušinius šie paukščiai deda jau vasario paskutinėmis dienomis – kovo pradžioje. Latvijoje jūrinių erelių pora taip pat jau kurį laiką aktyviai tvarko savo lizdą.

Pagal erelių veiklos požymius (šviežias šakas, pūkus ant lizdo kraštų, išmatas) matosi, kurie lizdai šiais metais bus užimti.

Darbų metu buvo vykdoma žinomų lizdaviečių patikra, ieškoma naujų lizdų. Šiuos darbus stengiamasi atlikti iki šių paukščių inkubacijos pradžios, nes perėjimo laikotarpiu paukščiai būna ypač jautrūs trikdymui. Taip pat, bendradarbiaujant su Lietuvos zoologijos sodu, kuris vykdo didžiųjų apuokų apsaugos programą, buvo parinktos trys vietos dirbtiniams lizdams iškelti, kurie bus skirti šiems itin retiems paukščiams.

Potvynis Nemuno deltoje.

Dėl pavasarinio potvynio ne į visas miškų vietas pavyko patekti.

not a terminal