Pavasariui įsibėgėjant, iš žiemojimo vietų sugrįžta vis daugiau migruojančių paukščių. Vieni jau pasiekė savo lizdavietes, kiti dar tik keliauja, įveikdami didelius atstumus ir migracijos kelyje tykančius pavojus.

Muziejaus ornitologai, vykdydami mokslinius aplinkosaugos tyrimus, daugiau kaip dešimčiai dieninių plėšriųjų paukščių pritvirtino GPS–GSM siųstuvus. Šie siųstuvai renka vertingą informaciją apie paukščių migraciją. Vienas stebimų paukščių – erelis žuvininkas (Pandion haliaetus), kurio lizdavietė yra Kaišiadorių rajone. Prieš porą metų suaugusiam patinui pritvirtintas siųstuvas leido sekti dvi jo keliones į žiemojimo vietą tolimojoje Afrikoje ir atgal.

Prieš du metus ereliui žuvininkui buvo uždėta siųstuvas.

Šiemet patinas kelionę iš žiemojimo vietos Kamerūne pradėjo kovo 20 dieną ir, įveikęs beveik 7400 kilometrų, balandžio 10-ąją pirmasis iš visų sekamų plėšrūnų sugrįžo į lizdą. Pernai jis parskrido keliomis dienomis anksčiau ir sėkmingai išaugino tris jauniklius su patele. Tikimės sėkmingo veisimosi ir šiemet!

Siųstuvu pažymėto paukščio žiemojimo vieta Afrikoje ir migracijos maršrutas atgal į savo lizdavietę Lietuvoje.

Ši Lietuvoje retai sutinkama plėšriųjų paukščių rūšis yra įtraukta į Lietuvos Respublikos saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą. Jos populiacija šalyje siekia vos 40–50 porų.

Daugiau informacijos apie šią rūšį galite rasti čia.

not a terminal