Leukizmas – organizmo būklė, kuri lemia odos, kailio, plunksnų spalvos anomalijas. Šių gyvūnų organizmuose mažai pigmento melanino. Leukistams būdingas baltas kailis (plunksnos ar žvynai), tačiau akys ir kiti organai ar audiniai yra normalios spalvos. Dažniau pasitaiko ne visiškas, o dalinis leukizmas, dėl ko gyvūno kailis turi netaisyklingų baltų dėmių, likęs kailis būna normalios spalvos. Toks dalinis leukizmas vadinamas keršumu.
Gyvūnai, kurių odoje, akyse, plaukuose melanino pigmento nėra, vadinami albinosais. Albinosų kailis arba oda yra šviesūs, kartais net turi rausvą atspalvį dėl odos paviršiuje persišviečiančių kraujagyslių. Dar vienas albinizmo požymis – raudona akių spalva.
Leukistams ir albinosams išgyventi gamtoje yra sudėtingiau nei normalų melanino kiekį turintiems gyvūnams. Šie individai, neturėdami maskuojamosios apsaugos ir ryškiai išsiskirdami iš gentainių būrio, atkreipia į save plėšrūnų dėmesį. Šios būklės kelia sunkumų ir plėšrūnams – jiems sudėtingiau nepastebėtiems prisėlinti prie savo grobio, todėl dažniau lieka alkani.
Muziejaus kolekcijose saugomi ir kitų rūšių gyvūnai leukistai ir albinosai: stirnos, danieliai, briedžiai Visus šiuos gyvūnus galite apžiūrėti apsilankę Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejuje.
Muziejui padovanojo A. Danielius. Taksidermistas E. Trapulionis.