Lietuvos jūrų muziejaus keliaujančioje parodoje „Nuo Arkties iki Antarkties“ kūrybiškai apjungiamos dabar itin aktualios temos – klimatas, jo kaita ir žmogaus veiklos pasekmės gyvūnų ateičiai. Paroda skirta supažindinti lankytojus su jūrų gyvūnams pavojingais klimato kaitos pokyčiais, dėl kurių jau 2040 metais ledo Arktyje bus likę labai mažai ir mūsų Žemė nepajėgs atvėsinti vis kylančios temperatūros. Paroda akcentuoja tuos gyvūnus, kuriems ledas – būtina išgyvenimo sąlyga. Siekiant „suasmeninti“ pasakojimą, pasirinkti keturi gyvūnai – jūrų vėplys, pingvinas, ruonis ir koralas, kurie ne tik susiję su paroda ir joje analizuojamomis ekologinėmis problemomis, bet ir su Lietuvos jūrų muziejaus gyvąja ekspozicija. Parodoje eksponuojamos šių trijų gyvūnų iškamšos bei kiti muziejaus gamtos rinkinio eksponatai (koralas).

Gyvūnų iškamšos savyje neša užkoduotą oksimoroninę žinutę. Viena vertus, iškamšų gamyba  nuo viduramžių primena mums apie begalinį žmogaus norą pažinti, nes tiksliai pagaminta iškamša yra žinių šaltinis, tuo pačiu primena ne tokius senus laikus, kai gamtos muziejuose dominavo gyvūnų iškamšos. Tačiau šiandien gyvūnų iškamšos nepelnytai užmirštos, gajus mitas, kad gyvūnų iškamšoms jie yra žudomi, tačiau realybėje iškamšomis virsta gamtoje rasti kritę gyvūnai. Šios parodos lankytojams prabyla dar kitaip – stebėkite mus, nes po 100 metų mūsų galite nebesutikti…

Paroda parengta vadovaujantis universalaus dizaino principais: informacija pateikiama koncentruotai, dizainui pasirinktos kontrastingos spalvos, informacija pateikiama didesniu šriftu. Parodos konstrukcija leidžia eksponatus apžiūrėti iš visų pusių, neapriboja.

not a terminal