Kur gyvena sraigės? Ten, kur drėgna. O štai stepinė smiltsraigė (Xerolenta obvia) prisitaikiusi gyventi ten, kur sausa ir šilta. Tai kserotermofilinė rūšis – mėgsta šilumą, prisitaikiusi gyventi sausose, atvirose buveinėse: stepėse, sausuose, žole apaugusiuose šlaituose, griuvėsiuose, ant geležinkelio pylimų, pakelėse, krūmynų pakraščiuose, vynuogynuose.  Aktyvi naktį. Maitinasi augalais, tinka ir sudžiūvę. Sausuoju laikotarpiu neieško kur pasislėpti , bet iš gleivių ir kalcio suformuoja kriauklės landoje kamštį ir pereina į anabiozės būseną, kurioje gali būti net kelis mėnesius. Gyvena didelėmis grupėmis, mėgsta prisitvirtinti aukštų augalų viršūnėse, ant akmenų, tvorų.

Stepinės smiltsraigės (Xerolenta obvia)

Pagrindinis priešas – paukščiai. Sraigės yra kai kurių gyvūnų parazitinių kirmėlių tarpiniai šeimininkai. Jos, šliaužiodamos augalais, palieka gleivių pėdsakus ir taip užteršia  šieną, kurio gyvuliai paskui neėda. Gleivėmis užteršia vaisius.

Stepinės smiltsraigės paplitusios Mažojoje Azijoje, Centrinėje Europoje iki Baltijos jūros. Lietuvoje yra invazinė rūšis, kuri pastaruoju metu sparčiai plinta. Šios sraigės yra patekusios ir į Kanadą bei JAV, kurioje laikomos karantinine rūšimi.

Stepinė smiltsraigė (Xerolenta obvia)

not a terminal