Šių metų vasarą Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus ornitologai Šilutės rajone sugavo suaugusį mažąjį erelį rėksnį ir uždėjo jam GPS-GSM siųstuvą. Tuo metu šis paukštis, patinas, aktyviai medžiojo aplinkinėse pievose ir sugautus pelėnus bei varles nešė į miške esantį savo lizdą, kuriame augo vienas jauniklis. Siųstuvas šiam paukščiui buvo uždėtas neatsitiktinai. Erelių poros lizdas buvo vos 1,4 km atstumu nuo artimiausios vėjo jėgainės, o iš viso šioje vietoje sukasi 17 „malūnų“ mentės. Yra žinoma, kad paukščiai ir šikšnosparniai neretai tampa šių įrenginių aukomis, tad siųstuvo pagalba surinkti duomenys pasitarnaus aiškinantis vėjo jėgainių poveikį plėšriesiems paukščiams.
Mūsų ereliui pasisekė. Jis visą vasarą žaidęs rusišką ruletę su vėjo jėgainėmis išliko gyvas, sėkmingai užaugino jauniklį ir išskrido žiemoti. Šiuo metu erelis dienas leidžia Pietų Afrikoje, Zambijoje.
Ateityje neigiama vėjo jėgainių įtaka gyvūnams turėtų mažėti. Šių metų gruodžio 12 d., aplinkos ministras Simonas Gentvilas pasirašė įsakymą dėl „Detalių vėjo elektrinių reikšmingo neigiamo poveikio paukščiams ir šikšnosparniams kriterijų, reikšmingo neigiamo poveikio paukščiams ir šikšnosparniams prevencijos ir mažinimo priemonių taikymo ir tyrimų reikalavimų aprašo patvirtinimo”.
Vaizdo įrašas, kuriame, uždėjus GPS-GSM siųstuvą, paleidžiamas mažasis erelis rėksnys.