Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus ir Vaclovo Into akmenų muziejaus darbuotojų komandos lankėsi Kulalių smėlio ir žvyro karjere, esančiame Mosėdžio seniūnijoje, Skuodo rajone. Ekspedicijos tikslas – ieškoti ir rinkti uolienas, riedulius bei fosilijas, skirtas abiejų muziejų edukacijoms ir Vaclovo Into akmenų muziejaus fondų papildymui. Ši ekspedicija – puikus bendradarbiavimo pavyzdys, įrodantis, kad skirtingi muziejai gali rasti bendrų sąlyčio taškų, kai juos sieja bendra vizija.
Kulalių smėlio ir žvyro karjeras eksploatuojamas nuo 1982 metų. Išgaunami smėlio ir žvyro ištekliai tinkami kaip žaliava kelių tiesimui bei remontui. Neiškasti, bet detaliai išžvalgyti vertingi Kulalių telkinio žvyro ištekliai sudaro apie 70 tūkst. kub. m. Po humusingo dirvožemio sluoksniu slūgso priesmėlis su žvirgždo, gargždo ir riedulių priemaišomis. Vyrauja stambus ir labai smulkus smėlis bei žvyras, taip pat kietas priemolis.
Vis dėlto mūsų ekspedicijos tikslas nebuvo smėlis ar žvyras – mes vykome pasižvalgyti, atrasti ir, galbūt, parsivežti įdomesnių eksponatų. Karjere mus labiausiai domino klinties rieduliai, kurių gausu po kojomis. Vienuose buvo matomi fosilijų atspaudai, kituose – organizmų suakmenėjusios liekanos ar jų žymės. Kulalių smėlio ir žvyro karjere radome suakmenėjusių pečiakojų moliuskų, dvigeldžių, amonitų, koralų liekanų įspaudus klintyse bei jūros lelijų stiebelių liekanas.
Po karjero tyrinėjimų lankėmės Šauklių riedulyne ir aplankėme penktą pagal dydį akmenį Lietuvoje – Šilalės kūlį.
Nuoširdžiai dėkojame kolegoms už bendradarbiavimą!