– Išvaizda, skiriamieji bruožai
Gorilos beuodegės. Plaukai melsvai juodi, rudai pilki, vyresnių patinų nugaros plaukų galiukai pilkšvi, sidabriški. Delnai, krūtinė, nosis, lūpos ir pėdos juodos spalvos ir pliki. Gera rega ir uoslė. Bendrauja gestais ir garsais, kurie panašūs į primityvius žodžius arba sakinius. Vaikšto keturpėsčia, remdamasi visu padu ir sulenktų plaštakų viduriniųjų pirštų krumpliais.
– Dydis
Patinų ūgis 166–175 cm (iki 190 cm), masė 140–165 kg (iki 210 kg).
Patelių ūgis iki 150 cm, masė 2 kartus mažesnė už patinų.
– Mityba
Gorilos minta vaisiais, stiebais, lapais, sėklomis. Sausringuoju laikotarpiu gorilos traukia į plikus šlaitus ir papildo kalio bei kalcio atsargas, smaližiaudamos žeme. Jos taip pat mėgsta bambuko ūglius, norėdamos paįvairinti savo maisto racioną ėda jaunų medžių žievę.
– Buveinė
Gyvena tropikų ir subtropikų Afrikos miškuose. Didžiąją laiko dalį praleidžia ant žemės, o artėjant nakčiai, sulenkia kelias medžio šakas ir iš jų pasidaro guolį.
– Paplitimas
Gorilos paplitusios tik Centrinėje ir pusiaujo Afrikoje. Kalnų gorilos paplitusios Zairo rytuose, Ruandoje ir Ugandoje. Rytinė lygumų gorila gyvena Gvinėjos įlankos pakrantėje, Zairo ir Gabono rajone, o lygumų gorila sutinkama Vakarų Afrikoje.
– Tai įdomu
• Gorilos labai neįprastai geria: įmerkia leteną į vandenį, kad į kailį įsigertų vandens, o tada čiulpia.
• Gorilos yra protingi, bendruomeniški gyvūnai, gebantys bendrauti, mokytis ir naudotis įrankiais.
• Provokuojami patinai stojasi ant kojų visu ūgiu ir, ūkaudami bei daužydami kumščiais sau į krūtinę, stengiasi išgąsdinti užpuoliką.
– Išvaizda, skiriamieji bruožai
– Dydis
– Mityba
– Buveinė
– Paplitimas
– Tai įdomu