– Išvaizda, skiriamieji bruožai
Tai oranžiniai raudonos, rausvai rudos iki tamsiai rudos beveik juodos spalvos šliužai. Pado pakraštys su tamsiomis skersinėmis juostelėmis.
– Dydis
Kūno ilgis: 7–15 cm
– Mityba
Gyvūnas visaėdis: maitinasi augalais, pūvančiomis organinėmis medžiagomis, dumbliais. Labai rajus. Pastebėtas ir kanibalizmas – tose vietose, kur jų prisiveisia labai daug.
– Buveinė
Dažniausiai gyvena soduose, parkuose, netvarkingose sodybose su retai šienaujama žole. Mėgsta drėgmę, todėl karštą dieną jų nepamatysime – iš slėptuvių jie išlenda tik naktį, o lietingomis apsiniaukusiomis dienomis aktyvūs ir dieną. Slepiasi po nuvirtusiais medžiais, žieve, sodybose po sukrautomis malkomis, kompostynuose – visur, kur gali pasislėpti nuo saulės spindulių ir pakanka drėgmės.
– Paplitimas
Pats pavadinimas rodo, kur yra šios rūšies tėvynė – tai Ispanijos ir Portugalijos sritis – Luzitanija. Išplitęs visoje Europoje. Lietuvoje pirmieji luzitaniniai arionai pastebėti prieš daugiau nei dešimtmetį. Iš vienos šalies į kitą šliužai plinta su sodinukais, augalų daigais (atsivežami kiaušiniai).
– Tai įdomu
Invazinė rūšis, kelianti grėsmę vietinių moliuskų įvairovei. Todėl reikia naikinti ir ne tik suaugėlius, bet labai gerai kiaušinėlių dėtis, kurios būna po nuplyšusiais medžio žievės gabalais, sodybose ir soduose po vazonais, lentomis, kitais ilgai nejudintais daiktais. Sunaikinę kiaušinėlius, sunaikiname iš karto kelias dešimtis invazinių gyvūnų. Per sezoną vienas gyvūnas gali padėti iki 400 kiaušinių. Lytinę brandą pasiekia per vienus metus.
– Išvaizda, skiriamieji bruožai
– Dydis
– Mityba
– Buveinė
– Paplitimas
– Tai įdomu